Dodane przez na Mar 16, 2017 w Fundusz sekurytyzacyjny, Windykacja | 0 komentarzy

Warto odnotować, że w dniu 10 marca 2017 r. Sąd Najwyższy odpowiedział na pytanie prawne: ​Czy komornik sądowy, po prawomocnym umorzeniu postępowania egzekucyjnego, prowadząc egzekucję w zakresie kosztów tego postępowania, na podstawie postanowienia zgodnie z treścią art. 770[1] k.p.c., może łączyć funkcje wierzyciela i organu egzekucyjnego, czy też egzekucję kosztów postępowania egzekucyjnego powinien prowadzić inny komornik sądowy? Zdaniem Sądu Najwyższego: ​Komornik, który wydał postanowienie o umorzeniu postępowania egzekucyjnego, jest uprawniony do wykonania prawomocnego orzeczenia o kosztach tego postępowania (art. 770[1] k.p.c.). Uchwała wyjaśnia istniejące dotychczas wątpliwości dotyczący kumulowania w rękach jednego podmiotu zarówno funkcji orzekającej (ustalenie wysokości kosztów), jak i...

Czytaj dalej