Usługi prawników, czy radców prawnych kojarzą się z bardzo dużym wydatkiem przez co wiele osób, które potrzebują porad prawnych nie decyduje się zgłosić do specjalisty, przez co wielokrotnie tracą pieniądze, inne dobra, a przede wszystkim nerwy. Niejednokrotnie dałoby się tego uniknąć, jeśli poprosiłoby prawnika o stosowną pomoc. Wiele spraw, które często z góry skazywane są na porażkę można wygrać, po prostu w odpowiednim czasie trzeba zgłosić się do prawnika, który nam w tym pomoże.

Darmowy prawnik – firmy i fundacje

Na polskim rynku prawniczym coraz częściej pojawiają się firmy oraz fundacje, które bezpłatnie radzą i pomagają ludziom w kwestiach prawnych. Zwłaszcza w dużych miastach jest wiele takich placówek. Niektóre z nich oprócz pomocy merytorycznej oferują darmowe prowadzenie danej sprawy. Jeśli samo zajęcie się sprawą nie jest darmowe to i tak często warto zapłacić prawnikowi za taką pomoc niż spłacać np. duży dług, którego z punktu prawnego nie musimy zwracać.

Przede wszystkim antywindykacja

Placówki te zajmują się przede wszystkim kwestią długów. Starają się wesprzeć dłużników w nierównej walce z chciwymi firmami windykacyjnymi, bankami i innymi wierzycielami. Wielokrotnie dzięki pomocy wyspecjalizowanych prawników można umorzyć część długów lub czasami nawet pozbyć się całego zobowiązania. Dzięki takim działaniom sytuacja dłużnika może znacząco się poprawić.

Nie jest to tylko wsparcie merytoryczne i wskazanie możliwych sposobów obrony dłużnikom, ale często pomoc także na etapach postępowania sądowego i egzekucyjnego. Mówimy tu wtedy o kompleksowej obsłudze i prowadzeniu sprawy od samego początku do końca.

Oczywiście pomoc taka skierowana jest najczęściej do osób, które w sprawie są stroną poszkodowaną. W największej ilości przypadków darmowy prawnik może zająć się sprawami karnymi, cywilnymi, czy kwestiami związanymi z odszkodowaniami.

Raczej proste sprawy

Darmowa pomoc prawnicza dotyczy raczej prostych spraw, które często dotykają nieświadomych obywateli. Prawnicy wyciągając rękę do takich ludzi, chcą im pomóc w często nierównej walce, zwłaszcza z dużymi firmami windykacyjnymi. Niestety, gdy sprawa jest bardzo skomplikowana to trzeba przygotować się na wydatki.

bezpłatna wycena

Często w dużych miastach organizowana jest odgórnie pomoc prawna dla mieszkańców, zwłaszcza tych najuboższych. Warto zainteresować się tym tematem i sprawdzić, czy w swoim mieście zamieszkanie, czy gdzieś w bliskim sąsiedztwie nie ma placówki, w której za darmo możemy zasięgnąć pomocy prawnej i pozbyć się nieprzyjemnych problemów.

bezpłatna wycena


Warning: Undefined array key "open_type" in /home/netlibre/websites/wp_33/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 64