Zgłaszają się do nas osoby, które w ostatnim czasie otrzymały SMSa od funduszu sekurytyzacyjnego UNIVERSE z informacją o zadłużeniu, podaniem kwoty zadłużenia oraz wezwaniem do zapłaty wraz ze wskazaniem rachunku bankowego.

Co to za fundusz, czy możesz być jego dłużnikiem i jak należy zareagować? O tym piszemy poniżej. 

SMS od funduszu sekurytyzacyjnego UNIVERSE – o co chodzi

Fundusz sekurytyzacyjny to jeden z rodzajów funduszów inwestycyjnych, który lokuje swoje aktywa m.in. określone wierzytelności bądź prawa do świadczeń z określonych wierzytelności. Zatem kolokwialnie rzecz ujmując fundusz sekurytyzacyjny może kupować wierzytelności (długi) przysługujące innym podmiotom poprzez zawieranie z nimi umów cesji wierzytelności.

Najprawdopodobniej tak było także w Twoim wypadku. Być może jakiś czas temu zaciągałeś pożyczkę lub kredyt albo np. nie uregulowałeś rachunku za telefon lub Internet. Tego typu długi są bardzo często skupowane przez fundusze sekurytyzacyjne.

Więcej o tym czy jest fundusz dowiesz się tutaj: Pozew o zapłatę z funduszu sekurytyzacyjnego

Aby dokładnie ustalić czego dotyczy sprawa powinieneś się skontaktować z takim funduszem i poprosić o informacje w tym zakresie. Według naszej wiedzy jest co najmniej pięć funduszy mających w nazwie określenie UNIVERSE – być może jest to jeden z poniższych:

bezpłatna wycena
  • UNIVERSE 2 NIESTANDARYZOWANY SEKURYTYZACYJNY FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY
  • UNIVERSE 3 NIESTANDARYZOWANY SEKURYTYZACYJNY FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY
  • UNIVERSE 5 NIESTANDARYZOWANY SEKURYTYZACYJNY FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY
  • UNIVERSE 6 NIESTANDARYZOWANY SEKURYTYZACYJNY FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY
  • UNIVERSE NIESTANDARYZOWANY SEKURYTYZACYJNY FUNDUSZ INWESTYCYJNY ZAMKNIĘTY

Tutaj jednak od razu zalecamy ostrożność we wszelkich kontaktach i nie zawieranie bez większej analizy sprawy ugód i nie dokonywanie od razu wpłat na podane rachunek. Może się bowiem okazać, że Twój dług jest już przedawniony i wierzyciel nie będzie mógł go skutecznie egzekwować. Wymaga to jednak każdorazowo analizy i to najlepiej przez prawnika.

Więcej o przedawnieniu przeczytasz tutaj: Czy fundusz sekurytyzacyjny może dochodzić pozwem zapłaty przedawnionego długu?

A zatem jeżeli otrzymałeś takiego SMSa, to oczywiście spróbuj wyjaśnić całą sytuację i dokładnie ustalić stan faktyczny sprawy. Co więcej powinieneś otrzymać zawiadomienie o cesji, aczkolwiek jeżeli dotyczy to starych spraw, to często adresy, które posiada fundusz są już nieaktualne.

Pierwszy kontakt z funduszem przez komornika

Właśnie – czasami się zdarza, że o całej sprawie dowiadujesz się od komornika. Nie składaj jednak broni, są możliwości aby w takiej sytuacji także wybronić swoje interesy. Piszemy o tym szczegółowo tutaj: Otrzymałeś pismo od komornika z wniosku funduszu sekurytyzacyjnego? Podpowiadamy jak się bronić.

Podsumowanie 

Jeżeli spotkała Cię taka sytuacja, o której piszemy wyżej, to zachowaj ostrożność. Przede wszystkim ustal czego dotyczy sprawa, czy faktycznie Ciebie, a następnie ustal, czy masz możliwości aby skutecznie się bronić.

bezpłatna wycena


Warning: Undefined array key "open_type" in /home/netlibre/websites/wp_33/wp-content/plugins/arscode-ninja-popups/include/builder.inc.php on line 64